Nebati ile Kavcıoğlu arasında ‘KKM kavgası’ iddiası: ‘Farklı yerlerden talimat alıyor’

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile eski Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında Kur Korumalı Mevduat (KKM) nedeniyle tartışma yaşandığı iddiasında yeni detaylar ortaya çıktı.

“Bakanlık koridorlarında ağır suçlamaların havada uçuştuğunu öğrendim” diyen Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Nebati’nin Kavcıoğlu’nu “başka yerlerden emir almakla” ve ekonomiye bilerek zarar vermekle suçladığını aktardı.

‘DOLARI 20’DEN 23’E ÇIKARDI, GİTTİ’

Saymaz’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“KKM’nin, eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile eski Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında kavgaya yol açtığını yazmıştım. Nebati, KKM’den kaynaklı borçtan Kavcıoğlu’nu sorumlu tutuyor. Kavcıoğlu’nun kendisine rağmen kararlar alıp KKM’yi teşvik ettiğini düşünüyor.

Meğer bu kavga duyduğundan da keskinmiş!

Bakanlık koridorlarında ağır suçlamaların havada uçuştuğunu öğrendim.

İddiaya göre…

Nebati’nin Kavcıoğlu için “Bu ülkeye gelmiş geçmiş en büyük belalardan birisi. Farklı yerlerden aldığı talimatlarla iş yürütüyor” dediği konuşuluyor. Kavcıoğlu’nu ajanlık ve ekonomiye bilerek zarar vermekle suçladığı iddia ediliyor.

Devir teslimden sonra Kavcıoğlu’nun Mehmet Şimşek tarafından görevden alınmasının beklendiğini kaydeden Nebati’nin kadroları ise şunları söylüyor:

“Şimşek görev teslimi yaptığında akşam görevinden alınacağını söyledi. Fakat Kavcıoğlu, Şimşek’e operasyon çekti. Doları 20’den 23’e çıkardı, gitti. ‘Ben olmazsam olacaklar bunlardır’ dedi ve BDDK’da kaldı.”

Nebati’nin kadroları Kavcıoğlu’nun “Sistem için büyü risk” olduğunu iddia ediyor.”

YAZININ TAMAMI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x