İYİ Parti’den afiş açıklaması: Bunun siyasal rekabetle, demokrasiyle alakası yok

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, seçim kampanyası için hazırlanan afişlerin şirketle anlaşma yapmalarına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) baskısıyla asılmadığı iddiasına ilişkin, “Şirket bize afişlerin, sloganların bu haliyle kullanılmasına izin verilmediğini söyledi. Bunun siyasal rekabetle, demokrasiyle hiçbir alakası yoktur. İlgili şirketten yazılı olarak bu cevabı vermesini istedik hâlâ bir cevap yok” dedi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Kürşad Zorlu, İYİ Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘İSTANBUL ADAYLARIMIZIN TANITIMINI 11 ŞUBAT’TA YAPACAĞIZ’

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için 17 büyükşehir, 26 il, 265 ilçe ve 38 beldede adaylarını açıkladıklarını ve diğer iller için çalışmalarının devam ettiğini aktaran Zorlu, Genel Başkan Meral Akşener’in depremin yıl dönümü dolayısıyla Maraş, Adıyaman ve Hatay’da 5 Şubat’ta halkla bir araya geleceğini söyledi.

Zorlu, “11 Şubat Pazar günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımızın tanıtımı ve proje lansmanını gerçekleştireceğiz. Ayrıca yerel yönetim başkanlığımızın koordinasyonunda Türkiye’ye yönelik lansmanımızı gerçekleştirmek üzere 24 Şubat Cumartesi günü Ankara Congresium’da vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Emeklilere seyyanen zam yapılması ve en düşük emekli maaşının en az asgari ücret düzeyine getirilmesini talep ettiklerini dile getiren Zorlu, enflasyon rakamları üzerinden Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) yönelik eleştirilerde bulundu.

‘ŞİRKETTEN YAZILI CEVAP VERMESİNİ İSTEDİK, HALA CEVAP YOK’

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zorlu, Genel Başkan Akşener’in “reklam panolarında kullanılacak seçim afişlerinin engellendiği” şeklindeki açıklamalarına ilişkin soru üzerine, parti olarak bugüne kadar birçok engellemeyle karşılaştıklarını belirtti.

Zorlu, “Üç büyükşehirde pazartesi itibarıyla tüm vatandaşlarımıza sunacağımız afişlerimiz bilboardlara çıkacak, bunları vatandaşlarımızın takdirlerine sunmuş olacaktık. İlgili yüklenici şirketle anlaşmamızı yaptık, sözleşmemizi yaptıktan sonra ücretimizi gönderdik. Ne olduysa o arada ilgili şirket bize geri döndü ve bu afişlerin, bu sloganların bu haliyle kullanılmasına izin verilmediğini söyledi. Bunun siyasal rekabetle, demokrasiyle hiçbir alakası yoktur. İlgili şirketten yazılı olarak bu cevabı vermesini istedik hala bir cevap yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x