iPhone 15’te düzeltilmesi gereken bir sorun daha ortaya çıktı: Hoparlörler…

Apple kısa süre önce iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’i etkileyen aşırı ısınma sorununu iOS 17.0.3 güncellemesi ile çözdü. Dahası, bunu yaparken A17 Pro’nun performansını düşürmesine bile gerek kalmadı.

Ancak Apple’ın düzeltmesi gereken başka bir sorun daha olabilir: Hoparlör… Bazı kullanıcılar sosyal medyada, yüksek seviyelerde ses çalarken ortaya çıkan hoparlör seslerinden şikayetçi oldu. Bir TikTok kullanıcısı iPhone 15 Pro Max’i değişim için Apple’a götürdüğünü açıkladı. Şirket ses sorununu kabul etti ve cihazı iki kez değiştirdi. Ancak sorun devam ediyor gibi görünüyor.

iPhone 15 sahipleri, ses seviyesi %80’in üzerindeyken ve ses çalarken (videolar ve aramalar dahil) bu sorunu gözlemlediklerini söylüyorlar. Bunu bir çatırtı veya tıkırtı sesi ya da hoparlörün içinde su varmış gibi bir ses olarak tanımlıyorlar. Sorun öncelikle üst hoparlörü etkiliyor gibi gözüküyor.

Bir videoda TikTok kullanıcısı MilesAboveTech, Apple’ın sorunu kabul ettiğini ve iPhone 15 Pro Max’ini iki kez değiştirdiğini açıkladı. Ancak her üç cihazda da aynı hoparlör sorunları ortaya çıktı. Dahası, çeşitli iPhone 15 modellerini denemek için bir Apple mağazasına gitti ve dört versiyonun da aynı ses sorunlarını yaşadığını gördü.

Sorunun ne kadar yaygın olduğu belli değil. Miles, ses sorununu çevrimiçi olarak detaylandıran iPhone 15 alıcılarından sadece biri. Ayrıca, Apple arızalı telefonları değiştirerek sorunu teyit ediyor gibi görünüyor. Çatırtı sesleri sizi rahatsız ediyorsa bunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak yeni cihazlar da aynı ses sorunuyla gelecek gibi görünüyor.

Eğer bu bir donanım sorunuysa ve hoparlör bileşenleri suçlanıyorsa, Apple muhtemelen sorunu üretim seviyesinde çözecektir. Bu da gelecekteki iPhone 15 modellerinin aynı sorundan muzdarip olmayacağı anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x