Artemis Halı açılışta tavanı gördü

Artemis Halı, 27-28 Şubat’ta gerçekleşen talep toplama sürecini yatırımcılardan gelen yoğun katılımla tamamlayarak, bugün itibarıyla “ARTMS” koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirketin halka arzına 2 milyon 189 bin 498 yatırımcı katıldı.

Halka arz gong törenine Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Artemis Halı Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, Artemis Halı Yönetim Kurulu üyeleri, şirketin halka arzına aracılık eden İnfo Yatırım Menkul Değerler AŞ yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada, Türk halı dokuma geleneğinin çağdaş temsilcisi Artemis Halı’nın, bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayarak marka değerini daha da yükselteceğini söyledi.

Ergun, “Geniş bayi ağı ve farklı ülkelere yaptığı ihracatla oluşturduğu güçlü yapısını, halka arzla elde ettiği gelirle yatırımlarını gerçekleştirerek daha da güçlendirecektir. Bu şekilde, şirketin yatırımlarının finansmanına, marka değerine ve kurumsallaşmasına katkı sağlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Halka arzda emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına ve aracı kuruma teşekkür eden Ergun, “Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyor, Artemis Halı’ya ‘Borsamız ailesine hoş geldiniz’ diyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x