Ahmet Hakan: Türkiye’ye 1 milyon Filistinli mülteci almak, tarihin görüp göreceği en büyük ihanettir, palavranın da bir raconu var!

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Gazze’den Türkiye’ye sığınmacı getirileceğine yönelik iddiaları eleştirirken, “Bu palavrayı sıkanlar… Yeryüzünün görüp görebileceği en aptal palavra sıkıcılarıdır” dedi. 

Hakan, bugünkü yazısında “Türkiye’ye 1 milyon Filistinli mülteci alınacak” diye bir iddia ortaya atıldığını hatırlattı. 

Hakan, konuyu şöyle değerlendirdi:

“Türkiye’ye 1 milyon Filistinli mülteci almak demek… Netanyahu’ya yapılacak en büyük kıyak demektir. Filistin davasına elveda demektir. Gazze’yi İsrail’e terk etmek demektir. Biden’ın rüyasının gerçekleşmesi demektir. İki devletli çözümün iflası demektir. Filistin topraklarının İsrail’e terki demektir. İsrail vahşetinin başarıya ulaşması demektir.

Türkiye’ye 1 milyon Filistinli mülteci almak, tarihin görüp göreceği en büyük ihanettir. Bu ihaneti, en azılı İsrail yanlısı bir rejim bile yapmaya cüret edemez. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başında olduğu yönetimin böyle bir ihanete imza atabileceğine aklı yatanlar… Korkunç bir cehalete sahip oldukları halde bu cehaletlerinin zerre kadar farkında olmayan tiplerdir.

Palavra sıkmanın bile bir raconu vardır. Azıcık destekli atılır, biraz birikime yaslanılır, minik de olsa ince görülür. Bu palavrayı sıkanlar… Yeryüzünün görüp görebileceği en aptal palavra sıkıcılarıdır.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x